Рубрики

Архів

Україна все ще на початку розкриття свого аграрного потенціалу

Почесним гостем Десятого, ювілейного, молочного конгресу став Хайнц Пьотінгер, керуючий співзасновник компанії PÖTTINGER Landtechnik GmbH (Австрія), що є одним зі світових лідерів з виробництва ґрунтообробної та кормозбиральної техніки. Успішний бізнесмен поділився секретами багаторічного успіху родинної справи, а також розповів про тенденції й новації у сільськогосподарському машинобудуванні й те, чому Україна є стратегічним ринком збуту сільськогосподарської техніки.

Open lots: український досвід

Технологія цілорічного утримання корів на відкритих майданчиках широко застосовується у США, зокрема у штатах із сухим і жарким кліматом. На материковій частині України піонером застосування цієї технології стала «Шабська ферма», що в Одеській області. Про особливості цілорічного утримання корів на відкритих майданчиках, переваги та недоліки розповів на Х Міжнародному молочному конгресі фінансовий директор ТОВ «Старокозацький сир» Ростислав Зіновський.

Мрії здійснюються

Зробити різкий поворот у житті в зрілому віці наважиться не кожен. Для директора СТОВ «Мрія», що на Харківщині, головним рушієм стала любов до землі. Анатолій Миколайович Головко увібрав її з дитинства, коли допомагав батькам поратись на землі та біля худоби. Занурились в аграрну справу і дружина Галина Степанівна та їхні двоє дітей, спочатку просто допомагаючи чоловікові й батькові, а згодом із повною відповідальністю. Окрім чималої кількості різних напрямків сільськогосподарського виробництва розвивають молочний. Із 300 корів наростили дійне стадо до 1050 голів. Майже втричі підняли молочну продуктивність худоби. Збудували 5 корівників, спорудили молочний блок із роторною установкою на 36 місць.

Маржа диктує правила гри

Штат Вісконсін по праву можна вважати молочною Меккою. У 2015-му його молочарі побили власний рекорд із виробництва сирого молока — більше 13 млн. тонн, посівши друге місце після Каліфорнії. Перевершено всі показники з виробництва сиру — майже 1,4 млн. тонн (+26,6% за останні п’ять років) — і заслужене перше місце. Експорт молочної продукції у 2014-му приніс у бюджет штату майже мільярд доларів. Не тільки цифри й показники ваблять виробників молока з усього світу до Вісконсіну. Тут розміщується єдиний у своєму роді Науково-дослідний центр грубих кормів і щороку проводиться найбільша в світі молочна виставка World Dairy Expo. Пропонуємо читачам журналу здійснити віртуальний тур найцікавішими місцями, які відвідала група українських аграріїв на початку жовтня.

Харм-Ян ван дер Бік, директор компанії «Юніформ-Агрі»: «Корова завжди була моєю улюбленою твариною, тому я добре знаю, де і як допомогти фермерові»

Щоб звести докупи інформацію про поголів’я, сучасному фермерові не потрібно, як колись, сидіти за стосами паперів. Їх замінили спеціальні комп’ютерні програми. Компанія «Юніформ-Агрі» є одним із світових лідерів, які займаються їх розробкою. На українському ринку її продукт з’явився майже шість років тому. Цьогоріч директор компанії Харм-Ян ван дер Бік відвідав Голландський день молока й охоче відповів на запитання журналу «Молоко і ферма».

Нова доїльна зала — нові можливості

У минулорічному серпневому номері нашого журналу ми розповіли про молочний комплекс СТОВ «Промінь», що на Миколаївщині. Тоді тут новий доїльний блок тільки почали споруджувати: була готова бетонна основа і монтувався металевий каркас. Олександр Миколайович Остапенко, директор господарства, наголосив на унікальності доїльного обладнання і пообіцяв нас запросити, як тільки все запрацює. Свого слова дотримав. 25 травня 2016-го на роторній установці на 80 місць видоїли першу групу корів, а місяцем пізніше наші журналісти переступили поріг об’єкту, де ще пахло свіжою фарбою і металом. Платформа оберталась, оператори вправно працювали, корови ж, своєю чергою, повагом займали вільні місця, щоб покататись, хоч і без вітерцю, на новенькій каруселі.

Своє завтра ми будуємо сьогодні

Під час Агроінвестиційного форуму, про який ми вже не раз згадували у матеріалах журналу, я поцікавилась у Вадима Андрущака, директора ТОВ «Пьотінгер Україна», які інвестиційні настрої нині панують на ринку. Плановане кількахвилинне бліц-інтерв’ю непомітно переросло в більшу і глибшу розмову, яка мене дуже вразила. Сподіваюся, що й читач не залишиться байдужим.

Бути першим — це ризик, виклик і відповідальність

Ольга Зарицька

Незалежна Україна взяла курс на промислове виробництво молока на початку двохтисячних. Відправним пунктом багато хто вважає модельне господарство і молочну школу холдингу «Агро-Союз». Із часом нові технології почали приживатись на інших українських фермах. Поки одні методом проб і помилок поступально крок за кроком рухались уперед, другі розмірковували, будуватись чи реконструюватись і на кого рівнятись, — у новітню молочну історію стрімко ввірвалась Українська молочна компанія (УМК). Стартувавши з нуля у 2006-му, в 2010-му вона вже стала найбільшою молочною фермою в Україні та Європі: загальне поголів’я — 6,5 тисячі, з них 3580 корів, дві доїльні зали «паралель» 2×36, добове виробництво молока — 90 тонн, річний надій на корову більше 9000 кг. Це був зразок успішного перенесення й адаптації моделі промислової американської ферми в українські реалії. Українська молочна компанія і сьогодні в числі лідерів та новаторів, охоче ділиться з колегами по цеху своїми напрацюваннями, а десятий рік народження зустрічає у повсякденних виробничих турботах і в пошуку найкращих відповідей на виклики часу.

Становлення професіонального козівництва в Україні

2015-й, рік Кози, дуже символічний. Його можна вважати роком народження професіонального козівництва в Україні. На фінішну пряму вийшли три проекти, про які ми плануємо розповісти. І почнемо з ферми на 600 кіз у фермерському господарстві «Тетяна 2011», що на Київщині. Про її становлення розповів голова правління Василь Вікторович Цвик.

Молоко «Вітчизни»

Господарство зі своїм характером і власним шляхом розвитку. Ніколи не ставили собі мету бігти наввипередки з іншими, змагаючись за найвищу продуктивність, бо одне з основних завдань — здоров’я тварин і якість молока. Знайомтеся: СТОВ «Вітчизна».

Пошук

MilkUA.info
PigUA.info
Журнал «Прибуткове свинарство»