Рубрики

Архів

Три «К» кормозаготівлі

Юрій Сівов, директор департаменту з розвитку КЦ АВМ

Основою раціону корів завжди були і будуть грубі корми: зелена маса трав, сіно, сінаж, силос. Собівартість якісного і неякісного основного корму однакова, або неістотно відрізняється на користь другого. А ось ефективність їх використання відрізняється на користь першого в рази.

Небілковий азот. Що це? З чим його їдять? Що замовчують, коли продають?

Урсус Таурусенко, незалежний консультант із молочного скотарства

На відміну від тварин із шлунком однокамерним, у тварин із шлунком багатокамерним (власне, йдеться про корову) частину розщеплюваного в сітчастому шлунку протеїну можна замінити продуктами виробництва великої хімії.

Ідеальний дояр

Підготовлено на основі презентації представника ДП «ДеЛаваль» Едуарда Зігерта під час відкриття молочного комплексу в ПСП «Україна» (ГК «Ерідон») у с. Почуйки Попільнянського р-ну Житомирської обл.

7 липня 2015 року о 7-й годині ранку вперше на Житомирщині вимені корови торкнулась рука робота, а не доярки. Це відбулось на побудованій з нуля молочній фермі в ПСП «Україна». Її оснащено 8 станціями добровільного доїння (Voluntary Milking Station, VMS), які обслуговуватимуть 500 корів.

Годівля і травлення ВРХ

Юрій Сівов, керівник департаменту розвитку КЦ АВМ

Людина, щоб задовольнити свої постійно зростаючі як кількісно, так і якісно потреби в продуктах тваринного походження, перейшла спочатку від мисливства до відгонно-пасовищного скотарства, а від нього — до промислового тваринництва. Ми вирощуємо, а потім споживаємо рибу, птицю, гризунів, плазунів, свиней, корів і багато іншого.

Молоко з кормів—2015: згодувати стільки ж — отримати більше

Володимир Мірненко, ТОВ «Пьотінгер Україна»

Корова, що споживає 20 кг сухої речовини корму, може давати 24 кг молока за день, а може й 36 кг. Одні й ті ж 20 кг СР, але однакові вони лише на перший погляд. Ми вже чітко усвідомили у рослинництві, що добрива дуже різняться за вмістом діючої речовини і розчинністю. Те саме стосується кормів: молоко отримуємо не з кілограмів кормів, а з поживних речовин (протеїну й енергії) у них і перетравності. Чим відрізняються раціони з перетравністю 60% і 85%? Як, згодовуючи стільки ж корму, отримувати більше молока?

Комфортний мікроклімат для максимальної продуктивності

Валерій Тісейко, директор ТОВ «Агроклімат Україна»

Для будь-якого виробництва головним завданням є підвищення ефективності та продуктивності. Господарства, що доять 20 кг молока на добу на корову, прагнуть мати 24 кг, а ті, що вже досягли цієї межі, мріють про 30 кг. Одним із факторів, що впливає на продуктивність худоби, є мікроклімат.

Сіно для телят: за і проти

Ольга Зарицька

На чому базуються наші рішення щодо того, як годувати телят молочного періоду? Результати багаторічних досліджень свідчать про те, що крім молока їм слід давати концентрати з великим умістом поживних речовин. Вважають, що таке поєднання є найкращим для інтенсивного росту телят і хорошого розвитку рубця. Однак існують очевидні факти, які вказують на користь від згодовування грубого корму. Особливості розвитку та поведінки телят допоможуть у цьому переконатись.

Підстилка з піску: важливі деталі

Ольга Зарицька

Вибір підстилки для корів — одне з найважливіших рішень, бо воно повинне відображати стиль менеджменту та цілі господарства. Пісок вважають золотим стандартом: він підвищує комфорт корів, збільшує тривалість відпочинку, убезпечує від захворювань вимені та кінцівок. Проте поряд із перевагами існує чимало труднощів, пов’язаних з використанням цього матеріалу.

Автоматичне випоювання телят

Ольга Зарицька

Як і в інших господарствах, у ДП «ДГ імені Декабристів», що на Полтавщині, вирощуванню молодняка приділяють неабияку увагу. Ще донедавна переведення телят з індивідуальних будиночків у групи закінчувалося стресом для тварин та розчаруванням для директора і працівників. Нині ж проблему вирішено завдяки інновації з-за кордону.

Професіональна оцінка — ідеальний раціон

Сергій Свідерський, заступник комерційного директора компанії «Фенікс-Агро»

Сьогодні в інформаційному просторі є чимало новин про кормові інгредієнти: з чого їх виготовляють, яка поживність, властивості, результати випробувань тощо. Також можна знайти безліч порад, як їх краще використовувати. Але на практиці при введенні в раціон новаторських компонентів досить часто можна почути: «Корм не спрацьовує». А це означає, що господарство не досягає обіцяних постачальником результатів. Зрозуміймо, сама по собі купівля якісного корму не завжди дає бажаний результат, а інколи може навіть віддалити від нього. 

Пошук

MilkUA.info
PigUA.info
Журнал «Прибуткове свинарство»