Рубрики

Архів

Порівняльний аналіз жирів, використовуваних у годівлі великої рогатої худоби

Андрій Лемешев, ТОВ ТД «Біос»

Сьогодні на ринку багато «захищених» жирів на основі пальмової олії. Але потрібно розрізняти їх між собою, тому що жири ці отримані на різних етапах розробки й розвитку «захищених» кормових добавок, різними способами і характеризуються різними ступенями користі та шкоди. 

Роль протеїну в раціоні молочної худоби

Марія Ярошко, магістр МВА, співробітник НімАЦ

В організмі тварини білки утворюються безперервно, бо вони необхідні для росту і розмноження, синтезу біологічно активних сполук, відновлення клітин, що відмирають, а також утворення продукції — молока чи м’яса. Поряд із цим постійно триває процес самовідновлення тканин, пов'язаний із заміною частини білків на нові. Білки синтезуються з амінокислот, які потрапляють до кровотоку як кінцеві продукти травлення, або утворюються в процесі обміну речовин. 

Заготівля силосу і сінажу: основні помилки та як їх уникнути

Дмитро Донченко, автор технологій, співзасновник компанії «Укрпролайф» 

Соковиті корми займають значну частку в структурі раціонів молочної худоби. Упродовж століття в ролі основних соковитих кормів для молочних корів незмінно використовують силос та сінаж. Їх поживна цінність і якість є вирішальними факторами продуктивності й здоров’я стада.

Хвороба Шмалленберга в цифрах і фактах

(За матеріалами зарубіжних джерел)

Владислав Ханєєв, кандидат ветеринарних наук

Історія й поширення 

Хворобу Шмалленберга, яка досі до кінця не вивчена й викликає чимало суперечок, уперше в Північній Європі описали влітку 2011 року. Тоді з’явилися повідомлення, що в німецьких дійних корів виникли ознаки лихоманки, анорексії, зменшувалася їх молочна продуктивність (до 50%), тварини худнули. Захворюваність стад була високою (20–70%) впродовж 2–3 тижнів,а хворі тварини за кілька днів одужували.

Кукурудзяний крохмаль, його види і значення для годівлі молочної худоби

Марія Ярошко, магістр МВА, співробітник НімАЦ

З усіх грубих кормів високоякісний кукурудзяний силос якнайкраще відповідає потребам жуйних тварин. Він характеризується високою концентрацією енергії та засвоюваністю, а також є добрим молокогінним кормом. Цінність кукурудзяного силосу залежить як від агротехніки вирощування кукурудзи, так і від технології заготівлі силосу, правильного вибору гібридів і часу збирання.

Як виявляти фальсифікацію соєвої макухи

Володимир Ярошенко, консультант із виробництва кормів, викладач Уманського національного університету садівництва

Наталія Безпала , завідуюча лабораторією ТОВ «„Перше травня“ комбікормовий завод»

Соєва макуха є популярним в Україні білковим компонентом комбікормів, який дедалі частіше використовують у раціонах для різних тварин. Про користь цього продукту знають практично всі, хто займається тваринництвом і, зокрема, кормовиробництвом. Тому не варто робити розлогий вступ. Наголосимо лише на тому, що майже всі, хто розробляє рецепти кормів, «замовляють» згаданий складник через ідеальне співвідношення ціни та якості.

Готуй сани влітку, а систему охолодження взимку

Клімат Середнього Заходу Сполучених Штатів Америки майже такий, як у низці наших регіонів, а виробництво молока впродовж року дуже нагадує наші реалії. Тобто, шість місяців, із листопада по квітень, дійні корови мають найвищу продуктивність. Травень і жовтень можна назвати перехідним періодом, коли надої можуть бути дещо нижчі. А чотири місяці — із червня по вересень — спека сягає свого апогею, й надої падають.

Годівля тільних сухостійних корів та нетелей

Павло Паламарчук, співробітник консультаційного центру Асоціації виробників молока України

Одержання високих надоїв, добре розвинутого приплоду, збереження здоров’я та відтворної здатності корів ― усе це залежить від організації їх годівлі в сухостійний період. Незважаючи на відносно коротку тривалість (45-60 днів), сухостійний період дуже важливий.

Технологія повного змішаного раціону

Віктор Сич, кандидат технічних наук, директор ТОВ «КУН-Україна»

Як ми й обіцяли в попередній статті про вибір кормозмішувача, цього разу розглянемо, наскільки необхідно годувати велику рогату худобу повним змішаним раціоном (ПЗР), як його приготувати й перевірити якість, а також його вплив на молочну та м’ясну продуктивність тварин.

Роль різних видів клітковини під час годівлі молочної худоби

Марія Ярошко, магістр МВА, співробітник НімАЦ

Реалізація потенціалу продуктивності жуйних тварин значною мірою залежить від створення таких умов годівлі, які б відповідали їхнім фізіологічним потребам. При цьому підвищення якості кормів покликане збільшити кількість і якість отриманої продукції (молока, м’яса) та зменшити її собівартість.

Пошук

MilkUA.info
PigUA.info
Журнал «Прибуткове свинарство»