Рубрики

Архів

Основні підходи до боротьби з інфекційним ринотрахеїтом великої рогатої худоби

Владислав Ханєєв, кандидат ветеринарних наук

Герпесвірус великої рогатої худоби типу 1, відомий як вірус інфекційного ринотрахеїту ВРХ (ІРТ), поширений на фермах усього світу. Це захворювання спричиняє істотні економічні втрати через порушення відтворення корів та захворювання органів дихання у телят. Тварини після зараження стають довічними носіями вірусу ІРТ, а внаслідок дії стрес-факторів різного походження (отелення, зміна раціону та умов утримання, перегрупування, екстремальні погодні умови тощо) вірус починає розмножуватися, спричиняючи захворювання.

Післяродовий парез: лікування чи профілактика?

Володимир Мальований, лікар ветеринарної медицини ТОВ «Генус Україна» (підрозділ ABS Global в Україні)

Більшість проблем зі здоров`ям корів — це наслідок неправильного їх утримання під час сухостою й упродовж 40–50 днів після отелення. Менеджмент сухостійних корів суттєво впливає на продуктивність у наступній лактації, на стан здоров`я під час отелення та після нього. Вірогідність розладу обміну речовин у цей критичний для тварин період дуже висока. Як наслідок, виникають такі хвороби, як післяродовий парез, затримка плаценти, набряк вимені, кетоз, синдром жирної печінки. Розглянемо одну з них — післяродовий парез.

Змішаний корм та вибір кормозмішувача

Віктор Сич, кандидат технічних наук, директор ТОВ «КУН-Україна»

Таку статтю, безумовно, слід було б починати з технології приготування повного змішаного раціону (ПЗР) і лише потім говорити про техніку, за допомогою якої змішують корми. Однак у господарників нині виникає дедалі більше суто практичних запитань щодо критеріїв вибору того чи іншого кормозмішувача. Вони так і запитують: який вибрати? Тому ми вирішили для початку зосередитися на аналізі різних типів міксерів та критеріях вибору конкретної моделі для тих, хто вже знає, що йому потрібен кормозмішувач. А наступного разу розглянемо особливості фізіології великої рогатої худоби та необхідності годівлі ПЗР.

Горизонтальні й вертикальні кормозмішувачі. Яким віддати перевагу?

Володимир Алексейчук, директор з розвитку і продажів у СНД ТОВ «Запагромаш»

З року в рік науковці й практики шукали ефективні способи підвищити молочну продуктивність корів. Однією з найвагоміших інновацій можна вважати запровадження повного змішаного раціону (ПЗР) для годівлі великої рогатої худоби.

Плющення зерна кукурудзи для згодовування великій рогатій худобі

Марія Ярошко, магістр МВА, співробітник НімАЦ

На ефективність роботи молочнотоварних ферм значною мірою впливає якість та вартість кормів. При цьому основним елементом у балансуванні раціонів для худоби за енергією та поживними речовинами є концентрати — фуражне зерно, використання якого залежить від його якості, способу заготівлі та зберігання і, відповідно, вартості.

Виявлення оптимального часу охоти та прогнозування заплідненості корів

Сергій Волков, Валерій Лотоцький, доценти, Білоцерківський НАУ

Одним із найвагоміших науково-практичних досягнень минулого століття стало винайдення, розробка та широке впровадження у виробництво довготривалого зберігання сперми та штучного осіменіння.

Сексована сперма — інновація у молочному скотарстві на етапі управління відтворенням стада

Наталія Черняк, кандидат сільськогосподарських наук;

Оксана Гончарук, науковий співробітник, Інститут розведення і генетики тварин НААН

Нині у господарствах виникла складна проблема розшире­ного відтворення стада через зміни, які відбуваються в його структурі. Ці зміни проявляються у збільшенні кількості корів та зменшенні інших віко-статевих груп тварин, особ­ливо ремонтного молодняка.

Управління відтворенням у високопродуктивних стадах в умовах спекотного клімату: досвід Ізраїлю

Ізраєль Фламенбаум, міністерство сільського господарства Ізраїлю, дорадча служба

Ізраїль лежить на схід від Середземного моря. Клімат у країні субтропічний і сухий, з прохолодною дощовою зимою (листопад–березень) та жарким літом (червень–жовтень) без опадів. На узбережжі літо тепле й вологе, денна температура тримається на позначці 30°С, а відносна вологість — 50–90%. В глибині країни на рівнинах і на півдні в пустелі літо спекотне і посушливе, денна температура сягає 40°С, а вологість 20–40%.

Бронхопневмонії у телят. Комплексна проблема потребує комплексних рішень

Владислав Ханєєв, кандидат ветеринарних наук

Бронхопневмонія молодняка сільськогосподарських тварин вельми поширена і займає друге місце після шлунково-кишкових хвороб – у ранньому віці на неї хворіє майже кожна друга тварина. Телята хворіють круглий рік, а в умовах жаркого клімату найчастіше у червні-серпні. Бронхопневмонія є причиною призупинення росту й розвитку молодняка, збільшення витрат кормів та падежу.

Місце під сонцем

17 квітня у Ставрополі відбулася конференція, в якій узяли участь керівники молочних підприємств, провідні експерти галузі й спеціалісти компанії «ДеЛаваль» — усього понад сто осіб із різних регіонів Російської Федерації та країн СНД. З одного боку, звичайне зібрання, адже молочарі часто зустрічаються, щоб поділитися досвідом, як у сучасних непростих умовах залишатися конкурентоспроможним і виробляти якомога більше якісного й дешевого молока. З другого боку — подія була досить неординарною. Чи не вперше подібні питання обговорювали з урахуванням однієї особливості — доїння відбувається без людського втручання, за допомогою роботів.

Пошук

MilkUA.info
PigUA.info
Журнал «Прибуткове свинарство»