Рубрики

Архів

Перетравність крохмалю зерна злакових культур

Більшу частину енергії корови отримують із зерна злакових, в яких крохмаль є основним поживним компонентом. Крохмаль різних видів злаків розщеплюється в рубці корови з різною швидкістю. Який крохмаль перетравлюється в рубці швидше — пшениці, ячменю, вівса чи кукурудзи? Чи можна контролювати цей процес лужною обробкою зерна? Відповіді в досліді отримали чеські вчені.

Злакові культури містять велику кількість крохмалю — 40–70% сухої речовини — і найбільше кукурудза. Різна хімічна і фізична структура гранул крохмалю визначає його якість, доступність і швидкість розщеплення в кормі.

Механічна обробка зерна може впливати на процес ферментації крохмалю в рубці. Herrera-Saldana та ін. (1990) досліджували розщеплення крохмалю п’яти видів зерна (плющеного сухого або обробленого парою): кукурудзи, сорго, пшениці, ячменю і вівса. За результатами експерименту різні види зерна класифікувалися залежно від ступеня розщеплення in situ та in vitro. Обидва методи показали однакові результати, а це означає, що in vitro розщеплення крохмалю відбувається так, як і в рубці.

Метою дослідження чеськими вченими було застосувати ензиматичний метод in vitro для визначення швидкості розпаду в рубці крохмалю пшениці, ячменю, вівса і кукурудзи. Дослід також включав порівняння впливу лужної обробки зерна пшениці та ячменю гідроксидом натрію (NaOH) на швидкість розщеплення крохмалю в рубці.

Детальніше про хід досліду і результати, які вдалося отримати читайте у новому випуску журналу «Молоко і ферма» № 5 (60), жовтень 2020.

 Ctrl
Три молочні продукти на день
03.03.2021
Ctrl 
«Похід в молоко». Інтерв’ю з Віталієм Орловським, директором ТОВ «Плосківське» (Київська обл.)
30.10.2020

Всі новини >>

Пошук

MilkUA.info
PigUA.info
Журнал «Прибуткове свинарство»