Рубрики

Архів

Чого жде від органіки споживач?

Тетяна Антоненко, International Dairy Magazine

Терплячий український споживач, який після звички до скромних продуктових полиць часів СРСР пережив шок від дешевого розмаїття харчів спершу в кіосках, а потім і в супермаркетах, недовго тішився барвистими обгортками з іншомовними написами. Здоровий глузд узяв гору, і слова «це ж наше, вітчизняне, натуральне» стали свідченням того, що люди, як-то кажуть, «наїлися» імпортного і потягнулися хай до простішого, але свого.

Зовсім інша філософія

Тетяна Антоненко, International Dairy Magazine

Ми вже давно живемо в часи, які можна назвати «періодом індустріального забезпечення людей харчовими продуктами». З одного боку, зрозуміло, що на тлі прогнозованої міжнародними аналітиками харчової кризи саме індустріальний підхід може вирішити проблему нестачі їжі. З другого ― дедалі потужнішою стає пропаганда споживання і, відповідно, виробництва харчів із якомога меншим втручанням цієї самої «індустріалізації» як під час виробництва, так в процесі переробки. Слід відзначити, що повернення до «доіндустріальних» методів вирощування і/або відгодівлі всього, що потім стає їжею, найбурхливіше проявляється саме в країнах із високотехнологічним сільським господарством та харчовою промисловістю.

Там, де попит перевищує пропозицію

Тетяна Антоненко, International Dairy Magazine

Чернігівщина – це край, де з радянських часів відносно непогано збереглося великотоварне виробництво молока. Згідно з інформацією Міністерства агрополітики 2010-го року поголів’я великої рогатої худоби в області сягнуло 149,6 тис. голів. Правда, у червні 2011-го воно скоротилося до 143,4 тисячі (95,9%).

Попелюшка харчового бомонду

Тетяна Антоненко, International Dairy Magazine

Останнім часом корисність молока для здоров’я людини доволі часто ставиться під сумнів. Численні публікації у різноманітних ЗМІ (в тому числі і на телебаченні) впроваджують тези: «молоко корисне тільки дітям», «людям старшого віку молоко пити шкідливо», «молоко шкідливе із-за непереносимості лактози» (скільки таких людей – не згадують), «молоко сприяє набору зайвої ваги», «те, що ми зараз п’ємо – взагалі не молоко», «всі корови – хворі», «все молоко – з порошку, все масло – з пальмової олії» і т.п. Тільки ліниві ще не долучилися до цього хору.

Пошук

MilkUA.info
PigUA.info
Журнал «Прибуткове свинарство»