Рубрики

Архів

Молозиво — це більше, ніж імуноглобуліни. Що упускаємо?

Молозиво (перше доїння) важливе для забезпечення новонародженого теляти імуноглобулінами або антитілами як джерелами захисту від хвороб. Випоювання чотирьох літрів чистого молозива з низьким вмістом бактерій одразу після народження є ключем до успіху. Однак чи не упускаємо ми інші переваги годівлі телят у перші дні їхнього життя молозивом і «транзитним» молоком (до шостого доїння)?

Довжина нарізки і фізична ефективність

ка правильна довжина нарізки грубих кормів і як мають розподілятися фракції загальнозмішаного раціону на пенсильванських ситах? Рекомендації щодо розміру часток суттєво змінилися за останні роки, оскільки дослідники краще зрозуміли, як це впливає на час споживання корму і румінацію. Відповісти на запитання щодо оптимального розподілу часток в раціоні допоможуть основні принципи, про які розповідає Рік Грант, президент Сільськогосподарського науково-дослідного інституту ім. Вільяма Г. Майнера (США).

Раціон і комфорт

Фахівці з годівлі роблять правильно, коли основну увагу зосереджують на балансуванні раціону. Проте найкращі з них розуміють, що менеджмент стада та комфорт тварин можуть посприяти засвоєнню або знівелювати поживні якості раціону. Для того, щоб корова оптимально конвертувала корм в молоко, потрібне належне фізичне та соціальне середовище. Про ключові складові комфорту і їх оцінку розповідає Рік Грант, президент Сільськогосподарського науково-дослідного інституту ім. Вільяма М. Майнера.

Норми годівлі телят: що нового?

Насамперед автори визначили потреби телят у поживних речовинах для підтримання життєдіяльності й виявили, що вони практично не відрізняються від потреб у попередньому виданні. В оновлених рекомендаціях вони вищі для телят в умовах холодового і теплового стресу. Для голштинської і джерсейської порід потреби в поживних речовинах було встановлено однакові з поправкою на масу тіла, оскільки не було достатньо результатів досліджень із розробки окремих рівнянь для різних порід.

Нові рекомендації з годівлі молочної худоби

У попередньому номері журналу ви ознайомилися з першою частиною оновлених рекомендацій з годівлі молочних корів США — Dairy NRC 2021/NASEM 2021/Dairy v.8. 

Чому ця корова стоїть?

Корови не можуть відпочивати стоячи, як, приміром, коні. Потреба тварини лежати до пів доби пояснюється її анатомією і фізіологією молочної залози. Тому корова, яка не відпочиває, мусить завжди привертати увагу.

Як птахи впливають на виробництво молока

Птахи — важлива складова сільського господарства. Вони поїдають безліч комах-шкідників, борються з гризунами та навіть запилюють деякі квіти. Водночас вони завдають великої шкоди, поїдаючи урожай і корми, а також поширюючи хвороби серед домашньої худоби. Для фермерів ризики, пов'язані з певними популяціями птахів, часто переважують переваги. Особливо це актуально в молочній галузі.

Субклінічний метрит у корів

Запальні процеси в матці часто стають причиною анафродизії, порушення статевої циклічності, зменшення заплідненості, збільшення рівня ембріональної смертності та врешті-решт — неплідності й передчасного вибракування корів.

Субклінічний метрит характеризується запаленням слизової оболонки матки без видимих клінічних ознак.

Після отелення практично у всіх тварин у матці є мікроорганізми. Але впродовж післяродового періоду відбувається виділення лохій та поступове звільнення від них. Персистування мікроорганізмів у матці може призводити до прямого пошкодження слизової оболонки та опосередкованого впливу через виділення токсинів. Бактеріальні ендотоксини справляють множинний негативний вплив на відтворювальну функцію: можуть порушувати ріст і розвиток фолікулів, утворення жовтого тіла; зменшувати синтез статевих гормонів, простагландинів; призводити до зменшення синтезу лютеїнізуючого гормону і, як наслідок, до порушення або відсутності овуляції; спричиняти загибель ембріонів.

Перетравність крохмалю зерна злакових культур

Більшу частину енергії корови отримують із зерна злакових, в яких крохмаль є основним поживним компонентом. Крохмаль різних видів злаків розщеплюється в рубці корови з різною швидкістю. Який крохмаль перетравлюється в рубці швидше — пшениці, ячменю, вівса чи кукурудзи? Чи можна контролювати цей процес лужною обробкою зерна? Відповіді в досліді отримали чеські вчені.

Як збільшити молочну продуктивність на початку та у пік лактації

Пікове значення молочної продуктивності — це найвищий зафіксований надій під час контрольного доїння протягом перших 150 днів лактації. Історично склалося так, що виробники молока використовували піковий надій як показник успішності годівлі й управління коровами в період сухостою, під час отелення та в ранню лактацію.

Пошук

MilkUA.info
PigUA.info
Журнал «Прибуткове свинарство»