Рубрики

Архів

Бенчмаркінг: порівнювати й аналізувати, щоб доїти і заробляти

Політична й економічна нестабільність, що майже стали нормою нашого життя, а також постійні коливання цін на ринку молока змушують його виробників дедалі прискіпливіше рахувати кожну копійку й вишукувати резерви. В усьому світі для ефективного управління ресурсами та собівартістю фермери використовують такий інструмент, як БЕНЧМАРКІНГ, порівнюючи свої показники з результатами роботи інших.

Арифметика економії: подрібнення сіна та соломи — дорого чи вигідно?

По суті, молочний бізнес — це процес постійного перетворення кормів у молоко. На жаль, принцип «щоб корова менше їла та більше давала молока, її треба менше годувати й більше доїти» не працює. Тому кожен фермер задається питанням: як кошти, вкладені в корми, максимально перетворити на молоко? Тобто як покращити конверсію корму? Пошукаймо відповідь разом.

Для отримання максимального ефекту треба діяти у двох напрямках: збільшення продуктивності та мінімізація втрат.

Молочна математика

Що скажете на таке: математика керує молочною фермою? Королева наук дає можливість побачити, який вигляд бізнес має на папері. Завдяки математичним діям фізичні предмети і явища перетворюються на цифри. Для власника бізнесу вони мають першочергове значення. Рахунок має вестись за поточними ринковими показниками, і тоді ви матимете чітке розуміння того, де перебуваєте й куди рухатись. Асоціація виробників молока (АВМ) вже більше двох років закликає українських молочарів не тільки рахувати, а й робити порівняльний економічний аналіз — БЕНЧМАРКІНГ. Більше про це дізнаєтесь із розмови з провідним економістом КЦ АВМ Денисом Сергієнком. А про те, чи додає бенчмаркінг грошей у гаманці, скажуть виробники молока.

Економічно привабливе молоко: забаганка чи необхідність?

Володимир Мірненко, ТОВ «Пьотінгер Україна»

Усього за десять років українським виробникам молока вдалося досягти результатів, до яких європейські країни йшли кілька десятиліть. Це закономірно, бо ми переймали досвід з усього світу. Однак разом із прогресивними технологіями ми повторили і практично всі помилки інших країн. А могли б і повчитися на чужому досвіді...

Консалтинг на фермі — крок у майбутнє!

Михайло Білокінь, керівник департаменту ветеринарії КЦ АВМ

Керівники більшості молочних господарств зацікавлені у збільшенні продуктивності тварин, покращенні збереженості та приростів молодняка, оскільки це сприяє підвищенню ефективності виробництва та отриманню додаткових прибутків. В усьому світі досягти цих цілей допомагають консалтингові служби. Однією з них є Консультаційний центр Асоціації виробників молока (КЦ АВМ). Наші консультанти володіють інформацією про нові технології, рішення, методики та мають практичний досвід їх впровадження, орієнтуються на високий результат.

Яку кукурудзу доцільніше згодовувати: суху мелену чи вологу консервовану?

Сергій Бобик, ТОВ «АГ-БАГ-УКРАЇНА»

Останнім часом дедалі більше українських молочних ферм шукають можливості знизити собівартість виробництва молока. Найбільша стаття витрат припадає на корми. Не дивно, що інформаційних виданнях усе частіше з’являються матеріали про заготівлю силосу та сінажу, оскільки їх якість є запорукою здоров’я тварин та сталих надоїв. А ось у питанні, яку кукурудзу доцільніше застосовувати при годівлі ВРХ — суху чи вологу — та як її зберігати, крапки над «і» ще й досі не розставлено.

Якість грубих кормів і гроші

Володимир Мірненко, ТОВ «Пьотінгер Україна»

Будь-який продукт проходить певні стадії життєвого циклу. Спочатку його розвитком займаються ентузіасти. Коли ж продукт починає давати прибуток, ним хочуть займатись усі. З часом через найрізноманітніші причини ціна на продукт падає, обсяги прибутку скорочуються і на ньому заробляють лише ті, хто навчився ефективно його виготовляти. На якому ж етапі розвитку перебуває українське молоко?

Персонал — ваш головний капітал

У кожному номері ми розповідаємо про найкращий міжнародний досвід. Цього разу ним поділиться незалежний консультант зі США Ліндел Вайтлок на прикладі молочнотоварної ферми Larson Acres. Упродовж багатьох років він супроводжує проект і переконаний, що ефективність ферми базується на двох речах — правильній кадровій політиці та успішному відтворенні. Ці питання висвітлюватимуться у двох матеріалах, і спочатку — ПЕРСОНАЛ.

Бенчмаркінг у молочному бізнесі

Денис Сергієнко, Консультаційний центр АВМ

Можна управляти тільки тим, що можна виміряти.

Пітер Фердинанд Друкер

Моя власна історія з порівняльним економічним аналізом молочного виробництва почалась у 2013-му році, коли працював керівником сільськогосподарського підприємства. Мені було цікаво порівняти нашу ферму з іншою, яка, можливо, працює ефективніше. І це стосувалось не тільки операційних показників (приміром, надою), а й собівартості виробництва, рівня конверсії витрат на годівлю у виторг від молока тощо.

Управління сучасною молочною фермою

Сергій Телюк, консультант з технологій у молочному скотарстві КЦ АВМ

Виживає не найсильніший, не найрозумніший, виживає той, хто може змінюватись.

Чарльз Дарвін

Серед основних тенденцій розвитку молочного бізнесу в Україні та інших пострадянських країнах спостерігаємо скорочення кількості старих молочних ферм, їх реконструкцію або ж будівництво нових. Ферми стають модернізованими, але підходи до управління ними здебільшого залишаються старими. Це одна з причин, яка гальмує успіх багатьох господарств.

Пошук

MilkUA.info
PigUA.info
Журнал «Прибуткове свинарство»