Рубрики

Архів

Економіка — це не економія, а ефективне використання коштів

Дуже часто в структурі агрохолдингів робота молочнотоварних ферм є досить суперечливим питанням, адже будь-який підрозділ має забезпечувати відповідний фінансовий результат, як твердять звичайні закони бізнесу.

Референтна модель молочної ферми — новий інструмент підвищення ефективності виробництва

Як оптимізувати роботу молочної ферми? Як виправити помилки організації молочного бізнесу? На що спиратися і що брати за взірець?

Кульгавість у корів. Де втрачаємо та де можемо здобути? Частина 2. Де можемо здобути

За наявності на молочній фермі кульгавих тварин економічні збитки колосальні, і визначати їх необхідно для кожної окремої ферми. Відповідно, треба в кожному окремому випадку розробляти обґрунтовані заходи для ліквідації та профілактики кульгавості.

Кульгавість у корів: де втрачаємо та де можемо здобути? Частина 1. Де втрачаємо

Молочні ферми нині продовжують перебувати в дуже непростій ситуації, нерідко на межі виживання. Тому виробники молока мають постійно збільшувати ефективність і прибутковість підприємств. При цьому здоров’я худоби прямо впливає на прибутковість усього бізнесу. Відповідно, дуже важливо виявляти захворювання тварин, які спричиняють найбільші економічні втрати, проводити економічний аналіз різних заходів щодо здоров’я стада.

Бенчмаркінг: порівнювати й аналізувати, щоб доїти і заробляти

Політична й економічна нестабільність, що майже стали нормою нашого життя, а також постійні коливання цін на ринку молока змушують його виробників дедалі прискіпливіше рахувати кожну копійку й вишукувати резерви. В усьому світі для ефективного управління ресурсами та собівартістю фермери використовують такий інструмент, як БЕНЧМАРКІНГ, порівнюючи свої показники з результатами роботи інших.

Арифметика економії: подрібнення сіна та соломи — дорого чи вигідно?

По суті, молочний бізнес — це процес постійного перетворення кормів у молоко. На жаль, принцип «щоб корова менше їла та більше давала молока, її треба менше годувати й більше доїти» не працює. Тому кожен фермер задається питанням: як кошти, вкладені в корми, максимально перетворити на молоко? Тобто як покращити конверсію корму? Пошукаймо відповідь разом.

Для отримання максимального ефекту треба діяти у двох напрямках: збільшення продуктивності та мінімізація втрат.

Молочна математика

Що скажете на таке: математика керує молочною фермою? Королева наук дає можливість побачити, який вигляд бізнес має на папері. Завдяки математичним діям фізичні предмети і явища перетворюються на цифри. Для власника бізнесу вони мають першочергове значення. Рахунок має вестись за поточними ринковими показниками, і тоді ви матимете чітке розуміння того, де перебуваєте й куди рухатись. Асоціація виробників молока (АВМ) вже більше двох років закликає українських молочарів не тільки рахувати, а й робити порівняльний економічний аналіз — БЕНЧМАРКІНГ. Більше про це дізнаєтесь із розмови з провідним економістом КЦ АВМ Денисом Сергієнком. А про те, чи додає бенчмаркінг грошей у гаманці, скажуть виробники молока.

Економічно привабливе молоко: забаганка чи необхідність?

Володимир Мірненко, ТОВ «Пьотінгер Україна»

Усього за десять років українським виробникам молока вдалося досягти результатів, до яких європейські країни йшли кілька десятиліть. Це закономірно, бо ми переймали досвід з усього світу. Однак разом із прогресивними технологіями ми повторили і практично всі помилки інших країн. А могли б і повчитися на чужому досвіді...

Консалтинг на фермі — крок у майбутнє!

Михайло Білокінь, керівник департаменту ветеринарії КЦ АВМ

Керівники більшості молочних господарств зацікавлені у збільшенні продуктивності тварин, покращенні збереженості та приростів молодняка, оскільки це сприяє підвищенню ефективності виробництва та отриманню додаткових прибутків. В усьому світі досягти цих цілей допомагають консалтингові служби. Однією з них є Консультаційний центр Асоціації виробників молока (КЦ АВМ). Наші консультанти володіють інформацією про нові технології, рішення, методики та мають практичний досвід їх впровадження, орієнтуються на високий результат.

Яку кукурудзу доцільніше згодовувати: суху мелену чи вологу консервовану?

Сергій Бобик, ТОВ «АГ-БАГ-УКРАЇНА»

Останнім часом дедалі більше українських молочних ферм шукають можливості знизити собівартість виробництва молока. Найбільша стаття витрат припадає на корми. Не дивно, що інформаційних виданнях усе частіше з’являються матеріали про заготівлю силосу та сінажу, оскільки їх якість є запорукою здоров’я тварин та сталих надоїв. А ось у питанні, яку кукурудзу доцільніше застосовувати при годівлі ВРХ — суху чи вологу — та як її зберігати, крапки над «і» ще й досі не розставлено.

Пошук

MilkUA.info
PigUA.info
Журнал «Прибуткове свинарство»