Рубрики

Архів

Молочні кооперативи: п’ять способів покращити прибутковість ферми

Том О’Каллаген, консультант із сільськогосподарської кооперації, ФАО ООН та ЄБРР

У Європейському Союзі 67% виробленого молока переробляється кооперативами. В Ірландії ця цифра сягає 97%. У 2017 році ірландські молочарі виробили понад 7 млн. тонн молока, 85% з якого пішло на експорт. Саме успішний молочний кооперативний сектор пояснює експортний успіх Ірландії.

Розвиток регіонального кластеру з експорту молочної продукції в Україні

Хоч у 2017 році в Україні було вироблено 10,3 млн. т молока, або 1,5% світового обсягу, на переробку пішло лише 4,3 млн. т — 42% отриманої сировини. Причини банальні: розмір господарств, якість молока та логістика його збору. У 2016 році експорт української молочної продукції в грошовому вираженні перевищив 300 млн. дол., що на 73% більше порівняно з попереднім роком. Це позитивна динаміка. Однак, щоб Україна затвердила себе як експортер молочної продукції на світовому ринку, вона має розвиватись і далі.

Світові перспективи української яловичини

24 листопада в рамках продовольчої виставки Ukrainian Food Expo відбувся перший конгрес виробників і експортерів яловичини Ukrainian Beef Congress. Цікавинкою конгресу стала презентація розроблених спеціальним проектом ФАО/ЄБРР бізнес-планів з відгодівлі молодняка великої рогатої худоби, забою і переробки.

Кооперація — дитина нужди і мати добробуту

Однією з основних проблем розвитку середнього й малого бізнесу в Україні є проблема ефективного збуту виробленої ним сільськогосподарської продукції, особливо на міжнародних ринках. Здебільшого це пояснюється недостатніми обсягами для самостійної торгівлі за кордоном.

Якоб Бранд: «Поганий фермер у хороший рік заробляє менше, ніж хороший фермер у поганий»

Починаючи з 2004 року, окрім різкого спаду в 2009-му, закупівельна ціна на молоко у світі поступово збільшувалась на тлі зростаючого попиту. У першій половині 2015 року ситуація кардинально змінилася з кількох причин, зокрема через зменшення закупівель Китаєм, ембарго Росії на європейські й американські молочні продукти та скасування квот на виробництво молока в Євросоюзі. Про останні тенденції на світовому ринку молока, місце України та прогнози на Голландському дні молока та ексклюзивно журналу «Молоко і ферма» розповів експерт Рабобанку Якоб Бранд.

Чи буде соняшниковий шріт дешевшим?

Валерія Пекін, аналітик компанії «Фенікс Агро»

Кінець сезону 2014/15 МР ознаменувався дефіцитом на внутрішньому ринку соняшнику. Аграрії вважали закупівельні ціни недостойними й утримувались від продажів олієнасіння. Переробники, бажаючи уникнути валютного ризику, вироблені продукти переорієнтували на експорт, тож на внутрішній ринок нічого не залишалося. Кінцева ціна соняшникового шроту сезону 2014/15 становила 6200 грн./т. Всі в очікуванні нового сезону та в надії на зниження цін.

Концентровані корми

Валерія Пекін, аналітик аграрного ринку компанії «Фенікс Агро»

Пивна дробина

Основними чинниками, що визначають ціну пивної дробини на внутрішньому ринку, є переорієнтація продажу продукту на експорт та коливання національної валюти. Тон у ціноутворенні задають крупні гравці. Наприкінці квітня в Україні дробина коштувала 4600–5000 грн./т (EXW).

Чим годуємо та як продаємо:вимоги європейського законодавства до кормів та яловичини

Руслана Бутило, керівник аналітичного відділу агроконсалтингової компанії «Дикун»

Ми продовжуємо серію матеріалів про вимоги законодавства ЄС до ведення молочно-м’ясного бізнесу. Цього разу наша увага прикута до гігієни кормів, ідентифікації тварин та вимог до маркування яловичини.

Розлиту воду не збереш, або Ефективність водовикористання в молочній галузі

Руслана Бутило, керівник аналітичного відділу компанії «Дикун»

У найближчому майбутньому населення Землі може зіштовхнутися з однією з найбільших проблем у своїй історії — нестачею питної води. Вже нині кожний шостий землянин відчуває дефіцит прісної води. Як відомо, значні обсяги води використовуються для промислового виробництва, а його відходи забруднюють джерела.

Як споживають воду підприємства молочної галузі України? У яких сегментах виробництва можна зменшити втрати життєдайної вологи? На ці запитання спробуємо знайти відповідь.

Чи смакуватиме грузинам українська молочка

Руслана Бутило

Українські аграрії шукають нові ринки збуту, які в майбутньому зможуть замістити російський. З 15 по 17 вересня відбулася торговельна місія до Грузії, в якій взяли участь представники сільськогосподарських та переробних підприємств України. Очолював делегацію міністр аграрної політики та продовольства Ігор Швайка. У своєму виступі на грузинсько-українському бізнес-форумі він наголосив на необхідності налагодження нових контактів та розширенні співпраці. Про це й підписали відповідний протокол профільні міністри обох країн. Чим може бути цікава Грузія для українських виробників? Спробуємо з’ясувати.

Пошук

MilkUA.info
PigUA.info
Журнал «Прибуткове свинарство»