Рубрики

Архів

Світовий молочний ринок: уповільнення виробництва сировини в північній півкулі

Наприкінці 2023 року в США та Європі спостерігається сезонне сповільнення виробництва молока. Водночас у Новій Зеландії та Австралії установились сприятливі умови до збільшення обсягів надоїв у 2024 році. Імпортний попит на молочну продукцію скорочується в Мексиці, а Південно-Східна та Північна Азія, у тому числі Китай, купують менше молочних продуктів ніж торік. 

Корми дешевшають: фермери ризикують залишитись без заробітку

ПШЕНИЦЯ

Очікування уповільнення світової економіки обвалило фондові ринки, на що, відповідно, відреагували й товарні біржі: в середині червня почалося зниження цін на нафту, ф’ючерси на пальмову олію впали на 10%, а біржові котирування пшеничні опустилися на 5-6,5%. Наближення збирання врожаю у США та підвищення прогнозів виробництва пшениці в росії посилюють тиск на котирування. Про це повідомляє graintrade.

Ринок кормів: напруженість зростає

Український ринок зерна та насіння олійних культур переживає нелегкі часи. Відсутність експорту через українські морські порти створює профіцит на внутрішньому ринку, що несе негативні наслідки: зниження ціни та заповнені склади. Усе це заважатиме новому врожаю. Огляд ринку для читачів журналу «Молоко і ферма» підготував аналітичний відділ компанії «Фенікс Агро».

Війна в Україні та світовий молочний ринок

Глобальний молочний ринок у першому кварталі поточного року розвивався під тиском факторів, сформованих ще в другій половині 2021-го.

«Охороно, відміна!», або Як не запрацювала ставка ПДВ в 14% та інші події ринку молока в першому півріччі

Перше півріччя 2021 року запам’яталося стабілізацією цін на молоко-сировину, сатрапством зі зниження ставки ПДВ до 14%, скороченням надходження молока на переробку, превалюванням молока екстраґатунку в структурі поставок на переробку та зростанням імпортозалежності. Проте про все по порядку.

Молочні кооперативи: п’ять способів покращити прибутковість ферми

Том О’Каллаген, консультант із сільськогосподарської кооперації, ФАО ООН та ЄБРР

У Європейському Союзі 67% виробленого молока переробляється кооперативами. В Ірландії ця цифра сягає 97%. У 2017 році ірландські молочарі виробили понад 7 млн. тонн молока, 85% з якого пішло на експорт. Саме успішний молочний кооперативний сектор пояснює експортний успіх Ірландії.

Розвиток регіонального кластеру з експорту молочної продукції в Україні

Хоч у 2017 році в Україні було вироблено 10,3 млн. т молока, або 1,5% світового обсягу, на переробку пішло лише 4,3 млн. т — 42% отриманої сировини. Причини банальні: розмір господарств, якість молока та логістика його збору. У 2016 році експорт української молочної продукції в грошовому вираженні перевищив 300 млн. дол., що на 73% більше порівняно з попереднім роком. Це позитивна динаміка. Однак, щоб Україна затвердила себе як експортер молочної продукції на світовому ринку, вона має розвиватись і далі.

Світові перспективи української яловичини

24 листопада в рамках продовольчої виставки Ukrainian Food Expo відбувся перший конгрес виробників і експортерів яловичини Ukrainian Beef Congress. Цікавинкою конгресу стала презентація розроблених спеціальним проектом ФАО/ЄБРР бізнес-планів з відгодівлі молодняка великої рогатої худоби, забою і переробки.

Кооперація — дитина нужди і мати добробуту

Однією з основних проблем розвитку середнього й малого бізнесу в Україні є проблема ефективного збуту виробленої ним сільськогосподарської продукції, особливо на міжнародних ринках. Здебільшого це пояснюється недостатніми обсягами для самостійної торгівлі за кордоном.

Якоб Бранд: «Поганий фермер у хороший рік заробляє менше, ніж хороший фермер у поганий»

Починаючи з 2004 року, окрім різкого спаду в 2009-му, закупівельна ціна на молоко у світі поступово збільшувалась на тлі зростаючого попиту. У першій половині 2015 року ситуація кардинально змінилася з кількох причин, зокрема через зменшення закупівель Китаєм, ембарго Росії на європейські й американські молочні продукти та скасування квот на виробництво молока в Євросоюзі. Про останні тенденції на світовому ринку молока, місце України та прогнози на Голландському дні молока та ексклюзивно журналу «Молоко і ферма» розповів експерт Рабобанку Якоб Бранд.

Пошук

MilkUA.info
PigUA.info
Журнал «Прибуткове свинарство»