Рубрики

Архів

Шкільний курс «Агросфера» для молоді: перші навички в агро та усвідомлений вибір професії

Освітній курс «Агросфера» для школярів випускних класів є відповіддю на запит вітчизняного агросектору. Йому потрібні молоді, активні, вмотивовані, високоосвічені, відповідальні та креативні люди, які свідомо обирають цей напрям і пов’язують з ним своє майбутнє. Курс розробила команда методистів громадської організації «СвітОсвіт», успішно апробувала в Українському аграрному ліцеї та низці шкіл кількох областей, і почала переносити досвід на інші освітні заклади країни. Як це працює, розповідає голова ГО «СвітОсвіт» Катерина Немировська.

Непридумані історії: як молочні ферми працюють в умовах війни

Війна вплинула на діяльність усіх виробників молока України — від дрібних до великих молочних господарств, які пережили бойові дії та окупацію і яких вони обійшли. Під час вебінару«Молочарство в умовах війни: живі історії» своїми історіями, проблемами та планами поділилися фермери із Сумщини, Київщини та Чернігівщини.

У ПСП «Україна» відкрито другу чергу роботизованої ферми

Щодня молочний комплекс обслуговує 25 чоловік, включаючи фахівців і керівництво. Роботу побудовано таким чином, що майже весь персонал працює з 8.00 до 17.00 — звичайний робочий день. Дванадцятигодинна зміна лише в операторів роботів і працівників пологового відділення. Вони заступають на зміну о 8.00 і 20.00. Вночі на комплексі чергують 2 людини.

Ера трансформації молочного сектора України триває

Несподівано, бо через пандемію було перенесено традиційні дати проведення Міжнародного молочного конгресу, і водночас символічно, що вперше за свою історію захід розпочав роботу 1 червня — у Всесвітній день молока. Два дні інтенсивного спілкування, представники найбільших молочних підприємств, провідні компанії агропромислового сектора, очільники і службовці Мінагро і Держпродспоживслужби, депутати Верховної Ради, українські та закордонні експерти — Міжнародний молочний конгрес вже 14-й рік поспіль доводить своє звання НАЙБІЛЬШОГО професійного майданчика України. У непростий карантинний 2021-й рік конгрес став особливо важливим для налагодження діалогу виробників молока із владою, обміну кращим досвідом та знайомства з інноваціями. Конгрес символічно розпочався 1 червня, у Всесвітній день молока та День захисту дітей, і став найбільшим зібранням аграріїв перед запуском ринку землі. У перший день конгресу його учасники працювали трьома паралельни- ми секціями: «Українська молочна галузь: виклики і стратегії», «Управління МТФ і технології виробництва молока» та Національна ветеринарна конференція. Другий день було повністю присвячено темам управління молочнотоварними фермами та технологіям виробництва молока і він пройшов у форматі низки дискусійних раундів. У рамках бізнес-секції відбувся дискусійний раунд «Ключові виклики і законодавчі потреби галузі» та два круглих столи: «Безпечність сирого молока: які вимоги до молочних ферм» (за підтримки швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», QFTP) та «Аграрна рулетка: чи виграє молочна ставка?». Політичну панель відкрила Оксана Вароді , регіональний керівник консультаційних програм IFC в регіоні Європа та Центральна Азія. Вона наголосила на механізмах створення ефективного ланцюжка постачань у молочній галузі України. 

Оновлена ферма компанії «Молоко Вітчизни»

Єдиний спосіб зробити щось дуже добре —

любити те, що ти робиш. Стів Джобс

Національні дні ферми сезону-2020

30.10.2020 14:52:00

Попри складну ситуацію через Covid-19 Національні дні ферми відбулись. Цього сезону їх було чотири: у Вінницькій, Полтавській, Чернігівській та Київській областях. Досвід вітчизняних виробників молока, майстер-класи, демопокази кормозаготівельної техніки — усе це представили організатори й господарі гостям. Для заходу було обрано підприємства, які розвивають молочне скотарство, а головне — ефективно виробляють якісну сировину для подальшої переробки.

Національний день ферми у ФГ «Велес Віта» (Вінницька обл.).

20.08.2020 16:20:29

Багато почуто і сказано, а ще більше побачено. У центрі уваги першого в цьогорічному сезоні Національного дня ферми — спілкування з найкращими фахівцями галузі та обмін досвідом, демонстрація техніки на полі з кормовими культурами, екскурсія нещодавно відбудованою фермою. І хоча карантинні обмеження поставили під сумнів проведення такого роду заходів, добрі традиції все ж удалося продовжити, і цього разу на мальовничих землях Мурованокуриловецького району Вінницької області.

АВМ офіційно відкрила Перший молочний кооператив та підсумувала рік роботи Uman Labs

7 грудня в Умані відбулось урочисте відкриття центру накопичення молока Першого молочного кооперативу (ПМК).

Нідерландський день молока на Черкащині

Молочна галузь є пріоритетною для економіки Нідерландів. Країна експортує 85% вироблених молочних продуктів і займає 20% світового ринку в цьому сегменті. Голландці добре знають, як ефективно виробляти якісне молоко, конкурентів не бояться і шостий рік залюбки діляться досвідом та інноваційними технологіями з українськими фермерами. Цьогоріч нідерландських експертів приймали 18 вересня у ТОВ «Кищенці», що на Черкащині.

Ферма без стереотипів

У 2017 році середньорічний надій у ТОВ «Велетень», що на Сумщині, сягнув 11 300 кг молока на дійну корову. До цього результату господарство йшло поступово, відточуючи технології. Ознайомитися з ними можна було під час Національного дня ферми — 28 серпня молочний комплекс відкрив двері для всіх бажаючих.

Пошук

MilkUA.info
PigUA.info
Журнал «Прибуткове свинарство»