Рубрики

Архів

Норми годівлі телят: що нового?

Насамперед автори визначили потреби телят у поживних речовинах для підтримання життєдіяльності й виявили, що вони практично не відрізняються від потреб у попередньому виданні. В оновлених рекомендаціях вони вищі для телят в умовах холодового і теплового стресу. Для голштинської і джерсейської порід потреби в поживних речовинах було встановлено однакові з поправкою на масу тіла, оскільки не було достатньо результатів досліджень із розробки окремих рівнянь для різних порід.

Годівля молочної худоби в умовах обмеженості кормових ресурсів

З початком війни частина господарств втратила можливість реалізовувати молоко, і перед ними стоїть завдання — максимально зберегти поголів'я з мінімальними витратами на корми.

Нові рекомендації з годівлі молочної худоби

У попередньому номері журналу ви ознайомилися з першою частиною оновлених рекомендацій з годівлі молочних корів США — Dairy NRC 2021/NASEM 2021/Dairy v.8. 

Війна в Україні та світовий молочний ринок

Глобальний молочний ринок у першому кварталі поточного року розвивався під тиском факторів, сформованих ще в другій половині 2021-го.

Чому ця корова стоїть?

Корови не можуть відпочивати стоячи, як, приміром, коні. Потреба тварини лежати до пів доби пояснюється її анатомією і фізіологією молочної залози. Тому корова, яка не відпочиває, мусить завжди привертати увагу.

Референтна модель молочної ферми — новий інструмент підвищення ефективності виробництва

Як оптимізувати роботу молочної ферми? Як виправити помилки організації молочного бізнесу? На що спиратися і що брати за взірець?

Успіху доб’ється той, хто працює

Успіх бізнесу значною мірою залежить від особи керівника.

Як птахи впливають на виробництво молока

Птахи — важлива складова сільського господарства. Вони поїдають безліч комах-шкідників, борються з гризунами та навіть запилюють деякі квіти. Водночас вони завдають великої шкоди, поїдаючи урожай і корми, а також поширюючи хвороби серед домашньої худоби. Для фермерів ризики, пов'язані з певними популяціями птахів, часто переважують переваги. Особливо це актуально в молочній галузі.

Кульгавість у корів. Де втрачаємо та де можемо здобути? Частина 2. Де можемо здобути

За наявності на молочній фермі кульгавих тварин економічні збитки колосальні, і визначати їх необхідно для кожної окремої ферми. Відповідно, треба в кожному окремому випадку розробляти обґрунтовані заходи для ліквідації та профілактики кульгавості.

У пошуках золотої середини

Про ТОВ «Агрофірма ім. Шевченка» Чернігівської області ми згадували в попередньому номері журналу. Це одне з найкращих молочних підприємств України, яке в серпні приймало гостей в рамках Національних днів ферми — 2021. Учасники заходу на власні очі побачили, як ефективно працювати й отримувати 32 кг молока екстраґатунку від корови на день. Хто не мав змоги відвідати захід, дізнайтеся про секрети успіху агрофірми зі статті.

Пошук

MilkUA.info
PigUA.info
Журнал «Прибуткове свинарство»