Стратегії поліпшення відтворення корів: досвід ТД «Долинське»
У провідному господарстві Асоціації виробників молока ТОВ «ТД “Долинське”» з Херсонщини переконалися, що буквально за квартал реально покращити показники запліднюваності на понад 10%. Завдяки командній роботі та комплексному підходу нині в «Долинському» показник запліднюваності корів не опускається нижче 40%, рівень заплідненості телиць при першому осіменінні становить 53%, другому — 75% і третьому — 90%. Які системні кроки й підходи стали запорукою успіху, залюбки ділимося з вами.
Балансування раціону корів транзитного періоду: аніонні солі й захищені жири
Високопродуктивна корова зазнає значних метаболічних змін у транзитний період. Зокрема відбувається резорбція кальцію з кісткових запасів та енергії з жирових депо. Ці процеси мають відбуватися своєчасно, щоб корова могла споживати достатньо корму й забезпечити потребу організму в поживних речовинах для максимальної молочної продуктивності на початку лактації. У разі збоїв у «налаштуванні» виникає ризик розвитку захворювань транзитного періоду.
Вигідний комфорт
У попередньому номері журналу ми розповіли про загальні принципи комфорту корів і про те, наскільки він важливий для молочної продуктивності, здоров’я й відтворення стада. Цією статтею ми продовжуємо обговорення теми економічної доцільності кращих умов утримання молочної худоби. Нагадаємо, що за основу взято результати досліджень комфорту корів, що проводились у різних країнах світу, які підсумував Рік Грант із Сільськогосподарського науково-дослідного інституту ім. Вільяма Г. Майнера (США).
У «Кищенцях» офіційно відкрили доїльну залу «карусель»
12 червня в ТОВ «Кищенці», що в селі Добра Черкаської області, відбулося офіційне відкриття доїльної зали типу «карусель» на 80 місць.
Буряковий жом: як не розгубити поживність
Продовжуємо обговорювати тему використання бурякового жому в годівлі корів. За оцінкою німецького фахівця з годівлі Удо Вебера, на сьогодні максимально можлива ціна віджатого жому з умістом сухої речовини 20-25% — як корму, а не побічного продукту — становить 30-40 євро за тонну.
Жито — альтернативний грубий корм
Озиме жито — менш популярна кормова культура порівняно з люцерною. Та й з технологією вирощування останньої на сіно, сінаж чи силос вітчизняні виробники молока знайомі краще. Однак редакція журналу «Молоко і ферма» вирішила більше дізнатися про кормову цінність озимого жита, відвідавши науково-практичний семінар на базі ТДВ «Терезине» (Білоцерківський р-н, Київська обл.). Захід, організований компанією «КВС-Україна», відбувся 7 червня. Ми обов’язково розповімо детальніше про технологію заготівлі житнього сінажу в наступному номері, а зараз пропонуємо вашій увазі бліц-інтерв’ю з Андрієм Білоусом, фахівцем із годівлі ТОВ «КВС-Україна».
«Точна» годівля: тренд чи необхідність?
На вітчизняних молочнотоварних фермах дедалі частіше можна побачити високотехнологічне обладнання, зокрема й у годівлі. Це не просто модний тренд, а вимога часу. Якщо просто нагодувати корову — отримаєш молоко. Якщо нагодувати корову з використанням точних технологій (правильне балансування, точне введення інгредієнтів) — матимеш не тільки молоко, а й здоров’я. Про ці та інші особливості власного комбікормового виробництва, а також про переваги автоматизації розмірковує Микола Демчак, директор компанії «Бушхофф-Україна».
Профілактика та лікування маститів: естонський досвід
Доповнимо тему боротьби з маститами практичними порадами доктора ветеринарної медицини Естонського університету природничих наук Пірет Калмус, яка також була серед доповідачів цьогорічного молочного конгресу.
Ефективність кормовиробництва: скільки корів може прогодувати гектар
Однією з основних передумов успішності молочного бізнесу є ефективне використання землі під кормовими культурами. Гадаю, дуже доречно звернутись до цієї теми саме зараз, адже наближається сезон кормозаготівлі.
Буряковий жом: знати і зберегти цінність
Минулого року в Україні було зібрано 14 млн. т цукрового буряку. З такої кількості сировини при виробництві цукру потенційно можна отримати близько 3 млн. т побічного і водночас дуже цінного продукту ― віджатого жому з умістом сухої речовини 20-25%.