Рубрики

Архів

Кооперація — дитина нужди і мати добробуту

Однією з основних проблем розвитку середнього й малого бізнесу в Україні є проблема ефективного збуту виробленої ним сільськогосподарської продукції, особливо на міжнародних ринках. Здебільшого це пояснюється недостатніми обсягами для самостійної торгівлі за кордоном.

Сім критеріїв оцінки якості силосу

За інформацією компанії БІОМІН

Сьогодні ринок кормових добавок дуже диверсифікований і характеризується високим рівнем конкуренції. Іноді недостатньо просто пропонувати хорошу продукцію. Сільгоспвиробник сподівається одержати і додаткову цінність від співробітництва у вигляді послуг, консультацій та іншого, при цьому сам продукт стає всього лиш одним з інструментів загальної програми вирішення дуже комплексних проблем, що мають місце на виробництві.

Менеджмент маститу корів

Віталій Захарченко, консультант, кандидат ветеринарних наук, КЦ АВМ;

Аполлінарій Краєвський, професор, доктор ветеринарних наук, СНАУ

У попередній статті було висвітлено причини та сприятливі фактори поширення маститів у корів («Молоко і ферма», № 1, лютий 2016). Порушення ветеринарно-санітарних норм утримання і технології доїння лежать в основі виникнення маститів, а відсутність своєчасної діагностики, ізоляції хворих тварин і їх лікування призводить до поширення захворювання. Загальногосподарські заходи, спрямовані на зменшення частоти захворюваності корів маститом, повинні включати три основні стратегії:

Яку кукурудзу доцільніше згодовувати: суху мелену чи вологу консервовану?

Сергій Бобик, ТОВ «АГ-БАГ-УКРАЇНА»

Останнім часом дедалі більше українських молочних ферм шукають можливості знизити собівартість виробництва молока. Найбільша стаття витрат припадає на корми. Не дивно, що інформаційних виданнях усе частіше з’являються матеріали про заготівлю силосу та сінажу, оскільки їх якість є запорукою здоров’я тварин та сталих надоїв. А ось у питанні, яку кукурудзу доцільніше застосовувати при годівлі ВРХ — суху чи вологу — та як її зберігати, крапки над «і» ще й досі не розставлено.

Амінокислотне живлення і відтворення

Ідеальними показниками відтворення у високопродуктивному стаді вважають такі: сервіс-період — до 85 днів, заплідненість після першого штучного осіменіння — більше 50%, індекс осіменінь — менше 1,7, а тривалість міжотільного періоду — менше 390 днів. Досягти цих цілей досить складно через низку різноманітних факторів. Однією з умов приживання ембріонів і успішного перебігу тільності вважають уміст амінокислот у раціоні молочних корів. Про результати різних досліджень цієї проблематики на Східноєвропейському молочному конгресі розповів лікар ветеринарної медицини, викладач Університету штату Іллінойс Філ Кардозо.

Своє завтра ми будуємо сьогодні

Під час Агроінвестиційного форуму, про який ми вже не раз згадували у матеріалах журналу, я поцікавилась у Вадима Андрущака, директора ТОВ «Пьотінгер Україна», які інвестиційні настрої нині панують на ринку. Плановане кількахвилинне бліц-інтерв’ю непомітно переросло в більшу і глибшу розмову, яка мене дуже вразила. Сподіваюся, що й читач не залишиться байдужим.

Якість грубих кормів і гроші

Володимир Мірненко, ТОВ «Пьотінгер Україна»

Будь-який продукт проходить певні стадії життєвого циклу. Спочатку його розвитком займаються ентузіасти. Коли ж продукт починає давати прибуток, ним хочуть займатись усі. З часом через найрізноманітніші причини ціна на продукт падає, обсяги прибутку скорочуються і на ньому заробляють лише ті, хто навчився ефективно його виготовляти. На якому ж етапі розвитку перебуває українське молоко?

Бути першим — це ризик, виклик і відповідальність

Ольга Зарицька

Незалежна Україна взяла курс на промислове виробництво молока на початку двохтисячних. Відправним пунктом багато хто вважає модельне господарство і молочну школу холдингу «Агро-Союз». Із часом нові технології почали приживатись на інших українських фермах. Поки одні методом проб і помилок поступально крок за кроком рухались уперед, другі розмірковували, будуватись чи реконструюватись і на кого рівнятись, — у новітню молочну історію стрімко ввірвалась Українська молочна компанія (УМК). Стартувавши з нуля у 2006-му, в 2010-му вона вже стала найбільшою молочною фермою в Україні та Європі: загальне поголів’я — 6,5 тисячі, з них 3580 корів, дві доїльні зали «паралель» 2×36, добове виробництво молока — 90 тонн, річний надій на корову більше 9000 кг. Це був зразок успішного перенесення й адаптації моделі промислової американської ферми в українські реалії. Українська молочна компанія і сьогодні в числі лідерів та новаторів, охоче ділиться з колегами по цеху своїми напрацюваннями, а десятий рік народження зустрічає у повсякденних виробничих турботах і в пошуку найкращих відповідей на виклики часу.

Персонал — ваш головний капітал

У кожному номері ми розповідаємо про найкращий міжнародний досвід. Цього разу ним поділиться незалежний консультант зі США Ліндел Вайтлок на прикладі молочнотоварної ферми Larson Acres. Упродовж багатьох років він супроводжує проект і переконаний, що ефективність ферми базується на двох речах — правильній кадровій політиці та успішному відтворенні. Ці питання висвітлюватимуться у двох матеріалах, і спочатку — ПЕРСОНАЛ.

Східноєвропейський молочний конгрес 2016

З 2 по 4 березня ц.р. в Києві відбувся Східноєвропейський молочний конгрес. Головна подія року в галузі молочного скотарства зібрала у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» менеджерів та спеціалістів провідних молочнотоварних підприємств, представників влади, комерційних компаній, молокопереробних підприємств, галузевих об’єднань, міжнародних організацій, фінансових установ та посольств. Участь у форумі взяли як вітчизняні, так і зарубіжні делегати, зокрема зі США, Франції, Великобританії, Німеччини, Нідерландів, Італії, Фінляндії, Естонії, Польщі, Грузії, Сербії та Казахстану. Організаторами заходу виступили Асоціація виробників молока (АВМ), Всеукраїнська аграрна рада (ВАР) та агроконсалтингова компанія «Дикун» за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства, Європейського банку реконструкції та розвитку і Продовольчої та сільськогосподарської продовольчої організації (ООН).

Пошук

MilkUA.info
PigUA.info
Журнал «Прибуткове свинарство»