Рубрики

Архів

Нова доїльна зала — нові можливості

У минулорічному серпневому номері нашого журналу ми розповіли про молочний комплекс СТОВ «Промінь», що на Миколаївщині. Тоді тут новий доїльний блок тільки почали споруджувати: була готова бетонна основа і монтувався металевий каркас. Олександр Миколайович Остапенко, директор господарства, наголосив на унікальності доїльного обладнання і пообіцяв нас запросити, як тільки все запрацює. Свого слова дотримав. 25 травня 2016-го на роторній установці на 80 місць видоїли першу групу корів, а місяцем пізніше наші журналісти переступили поріг об’єкту, де ще пахло свіжою фарбою і металом. Платформа оберталась, оператори вправно працювали, корови ж, своєю чергою, повагом займали вільні місця, щоб покататись, хоч і без вітерцю, на новенькій каруселі.

Контроль зміщення сичуга в корів

Микола Таран, ветеринарний лікар ТОВ «Українська молочна компанія»

Більшість проблем зі здоров’ям та пов’язані з ними ветеринарні витрати виникають протягом перших тридцяти днів лактації. Менеджмент та годівля в сухостійний період можуть впливати на виникнення захворювань під час отелення. Поряд з такими метаболічними розладами, як гіпокальцемія, ацидоз та кетоз, у корів може виникати зміщення сичуга. Останній хворобі нині дедалі більше уваги приділяють на вітчизняних молочних фермах, особливо великотоварних. Зміщення сичуга не варто недооцінювати, бо це одразу позначиться на рентабельності господарства. У ТОВ «Українська молочна компанія» (загальне поголів’я — 6,5 тисячі) ми навчились тримати проблему під контролем і хочемо поділитись власним досвідом, щоб і ви, читачі, були у всеозброєнні.

День французької молочної ферми

20 червня в селі Сагунівка на Черкащині, на базі СТОВ «Ломовате», вдруге відбувся День французької молочної ферми. Шість років тому підприємство стало частиною компанії «Євраліс Семенс Україна», яка, в свою чергу, входить до французької агропромислової групи Euralis.

Кооперація — дитина нужди і мати добробуту

Однією з основних проблем розвитку середнього й малого бізнесу в Україні є проблема ефективного збуту виробленої ним сільськогосподарської продукції, особливо на міжнародних ринках. Здебільшого це пояснюється недостатніми обсягами для самостійної торгівлі за кордоном.

Сім критеріїв оцінки якості силосу

За інформацією компанії БІОМІН

Сьогодні ринок кормових добавок дуже диверсифікований і характеризується високим рівнем конкуренції. Іноді недостатньо просто пропонувати хорошу продукцію. Сільгоспвиробник сподівається одержати і додаткову цінність від співробітництва у вигляді послуг, консультацій та іншого, при цьому сам продукт стає всього лиш одним з інструментів загальної програми вирішення дуже комплексних проблем, що мають місце на виробництві.

Менеджмент маститу корів

Віталій Захарченко, консультант, кандидат ветеринарних наук, КЦ АВМ;

Аполлінарій Краєвський, професор, доктор ветеринарних наук, СНАУ

У попередній статті було висвітлено причини та сприятливі фактори поширення маститів у корів («Молоко і ферма», № 1, лютий 2016). Порушення ветеринарно-санітарних норм утримання і технології доїння лежать в основі виникнення маститів, а відсутність своєчасної діагностики, ізоляції хворих тварин і їх лікування призводить до поширення захворювання. Загальногосподарські заходи, спрямовані на зменшення частоти захворюваності корів маститом, повинні включати три основні стратегії:

Яку кукурудзу доцільніше згодовувати: суху мелену чи вологу консервовану?

Сергій Бобик, ТОВ «АГ-БАГ-УКРАЇНА»

Останнім часом дедалі більше українських молочних ферм шукають можливості знизити собівартість виробництва молока. Найбільша стаття витрат припадає на корми. Не дивно, що інформаційних виданнях усе частіше з’являються матеріали про заготівлю силосу та сінажу, оскільки їх якість є запорукою здоров’я тварин та сталих надоїв. А ось у питанні, яку кукурудзу доцільніше застосовувати при годівлі ВРХ — суху чи вологу — та як її зберігати, крапки над «і» ще й досі не розставлено.

Амінокислотне живлення і відтворення

Ідеальними показниками відтворення у високопродуктивному стаді вважають такі: сервіс-період — до 85 днів, заплідненість після першого штучного осіменіння — більше 50%, індекс осіменінь — менше 1,7, а тривалість міжотільного періоду — менше 390 днів. Досягти цих цілей досить складно через низку різноманітних факторів. Однією з умов приживання ембріонів і успішного перебігу тільності вважають уміст амінокислот у раціоні молочних корів. Про результати різних досліджень цієї проблематики на Східноєвропейському молочному конгресі розповів лікар ветеринарної медицини, викладач Університету штату Іллінойс Філ Кардозо.

Своє завтра ми будуємо сьогодні

Під час Агроінвестиційного форуму, про який ми вже не раз згадували у матеріалах журналу, я поцікавилась у Вадима Андрущака, директора ТОВ «Пьотінгер Україна», які інвестиційні настрої нині панують на ринку. Плановане кількахвилинне бліц-інтерв’ю непомітно переросло в більшу і глибшу розмову, яка мене дуже вразила. Сподіваюся, що й читач не залишиться байдужим.

Якість грубих кормів і гроші

Володимир Мірненко, ТОВ «Пьотінгер Україна»

Будь-який продукт проходить певні стадії життєвого циклу. Спочатку його розвитком займаються ентузіасти. Коли ж продукт починає давати прибуток, ним хочуть займатись усі. З часом через найрізноманітніші причини ціна на продукт падає, обсяги прибутку скорочуються і на ньому заробляють лише ті, хто навчився ефективно його виготовляти. На якому ж етапі розвитку перебуває українське молоко?

Пошук

MilkUA.info
PigUA.info
Журнал «Прибуткове свинарство»