Рубрики

Архів

Молоко — дітям!

Однією з найважливіших цьогорічних подій у житті АВМ стало рішення про щоденне безкоштовне забезпечення школярів молодших класів якісним молоком. Соціальна програма «Молоко — дітям!» стартувала 1-го жовтня. Про шлях молока до школярів і перспективи розвитку програми нашому журналові розповів президент Асоціації виробників молока України Андрій Дикун. 

Страховка для фермера

Ринок страхування аграрної продукції в Україні досі перебуває в зародковому стані, а культура страхування сільгосппродукції серед українських фермерів так і не сформувалася. Аграрні підприємства й страхові компанії майже втратили інтерес до аграрного страхування через скасування системи державної підтримки, яка діяла в 2007-2009 рр. Нинішні законодавчі зміни покликані створити міцну та дієву страхову підтримку для фермерів. Запрацює вона на повну силу чи її занапастять, як це сталося з багатьма ініціативами наших політиків, покаже час. 

Основні підходи до боротьби з інфекційним ринотрахеїтом великої рогатої худоби

Владислав Ханєєв, кандидат ветеринарних наук

Герпесвірус великої рогатої худоби типу 1, відомий як вірус інфекційного ринотрахеїту ВРХ (ІРТ), поширений на фермах усього світу. Це захворювання спричиняє істотні економічні втрати через порушення відтворення корів та захворювання органів дихання у телят. Тварини після зараження стають довічними носіями вірусу ІРТ, а внаслідок дії стрес-факторів різного походження (отелення, зміна раціону та умов утримання, перегрупування, екстремальні погодні умови тощо) вірус починає розмножуватися, спричиняючи захворювання.

Економіка виробництва молока на великих комплексах

За виступом Сергія Бикова, члена наглядової ради ТОВ «Українська молочна компанія», на V Всеукраїнській конференції «Молочний бізнес—2012», що відбулася 1 листопада 2012 р.

Молочне скотарство — шлях від соціального проекту до бізнесу

Історично склалося, що в СРСР молочне скотарство було соціальним проектом, який забезпечував зайнятість сільського населення, але не прибутковість галузі. З часом ситуація змінювалася, хоча не так швидко й кардинально, як хотілось би. Ринок щораз пропонував виробникам технологічні новинки, однак їх несистемне застосування не давало бажаних результатів.

Післяродовий парез: лікування чи профілактика?

Володимир Мальований, лікар ветеринарної медицини ТОВ «Генус Україна» (підрозділ ABS Global в Україні)

Більшість проблем зі здоров`ям корів — це наслідок неправильного їх утримання під час сухостою й упродовж 40–50 днів після отелення. Менеджмент сухостійних корів суттєво впливає на продуктивність у наступній лактації, на стан здоров`я під час отелення та після нього. Вірогідність розладу обміну речовин у цей критичний для тварин період дуже висока. Як наслідок, виникають такі хвороби, як післяродовий парез, затримка плаценти, набряк вимені, кетоз, синдром жирної печінки. Розглянемо одну з них — післяродовий парез.

Під пильним наглядом

Тваринництво XXI століття немислиме без автоматизованих програм обліку й управління. У цьому переконані всі прогресивні господарники, вважаючи це природним і логічним кроком. Такі програми полегшують працю співробітників молочнотоварних ферм: менеджерів, зоотехніків та ветлікарів. Вони є надійним інструментом для контролю, управління й планування стратегії розвитку бізнесу для власників та інвесторів.

Змішаний корм та вибір кормозмішувача

Віктор Сич, кандидат технічних наук, директор ТОВ «КУН-Україна»

Таку статтю, безумовно, слід було б починати з технології приготування повного змішаного раціону (ПЗР) і лише потім говорити про техніку, за допомогою якої змішують корми. Однак у господарників нині виникає дедалі більше суто практичних запитань щодо критеріїв вибору того чи іншого кормозмішувача. Вони так і запитують: який вибрати? Тому ми вирішили для початку зосередитися на аналізі різних типів міксерів та критеріях вибору конкретної моделі для тих, хто вже знає, що йому потрібен кормозмішувач. А наступного разу розглянемо особливості фізіології великої рогатої худоби та необхідності годівлі ПЗР.

«До останнього патрона»

Тетяна Антоненко, International Dairy Magazine

Продовжуючи тему виробництва молока у дрібних господарствах, звернімося до досвіду тих, для кого це не статистичні таблиці та їх аналіз, а щоденна праця й клопіт із худобою. Хотілося б отримати відповіді хоч на частину тих «чому?», які постали в попередньому матеріалі під рубрикою «Приватний сектор».

Літній табір для корів

Використання літніх таборів — давно відома, але добре забута практика утримання великої рогатої худоби. Втім, у Полтавській області є підприємство, яке успішно використовує цю систему. Вона допомагає зменшити витрати на утримання худоби, оздоровити її, відремонтувати приміщення та вирішити багато інших поточних питань.

Горизонтальні й вертикальні кормозмішувачі. Яким віддати перевагу?

Володимир Алексейчук, директор з розвитку і продажів у СНД ТОВ «Запагромаш»

З року в рік науковці й практики шукали ефективні способи підвищити молочну продуктивність корів. Однією з найвагоміших інновацій можна вважати запровадження повного змішаного раціону (ПЗР) для годівлі великої рогатої худоби.

Пошук

MilkUA.info
PigUA.info
Журнал «Прибуткове свинарство»