Рубрики

Архів

Кооперативи. Українська практика

Тетяна Антоненко, International Dairy Magazine

Упродовж двох років компанія «Мілкіленд-Україна» реалізує програму зі створення молочних кооперативів. Про проблеми і перші перемоги у своєму інтерв’ю нам (МіФ № 3, 2012) розповідав Віктор Ржавічев, нині директор із забезпечення сировиною Milkiland N.V. Іще тоді він запрошував представників редакції відвідати будь-яке село, чиї жителі беруть участь у програмі, щоб журналісти могли поспілкуватися з людьми та розпитати, чому вони вступають до кооперативу, що їм подобається, а що ні.

«Золота молодь»

Михайло Білокінь, головний ветеринарний лікар АВМ

«Успішне відтворення — це коли фермер вагається, яку корову вибракувати, щоб на її місце поставити первістку, яка щойно отелилась».

Данський підручник «Основи молочного скотарства»

На українських фермах доволі часто можна спостерігати недозаповнені худобою виробничі потужності та малочисельні технологічні групи. Через відсутність якісного поголів’я для ремонту в стадах занадто довго утримують низькопродуктивних корів. Племінні господарства України не можуть задовольнити потреби в нетелях усіх бажаючих вітчизняних виробників молока. Тому фермери шукають цінний товар за кордоном: у Європі, США і навіть Австралії. Закордонний молодняк недешевий, щонайменше 2-3 тис. доларів за голову, та й придбати його інколи доволі проблематично. Нетелі в Україні на вагу золота. Це вічна проблема, і цілком логічним є запитання: де їх узяти? 

Заготівля силосу і сінажу: основні помилки та як їх уникнути

Дмитро Донченко, автор технологій, співзасновник компанії «Укрпролайф» 

Соковиті корми займають значну частку в структурі раціонів молочної худоби. Упродовж століття в ролі основних соковитих кормів для молочних корів незмінно використовують силос та сінаж. Їх поживна цінність і якість є вирішальними факторами продуктивності й здоров’я стада.

В Україну прийшло свято молока

Дмитро Симонов

Завдяки Асоціації виробників молока цього року Україна приєдналася до святкування Всесвітнього дня молока. Це відбулося на Співочому полі в Києві, де в перший день літа зібралося близько 30 тисяч киян та гостей столиці.

Як корова Ласка вийшла на ринок

Торік у ПОСП ім. Шевченка, що в селі Угринів Горохівського району Волинської області, відкрили власне переробне підприємство, яке замкнуло цикл виробництва молока від лану до столу. Нині продукція під торговою маркою «УгринівМолоко» поступово займає свою нішу на місцевому ринку.

Чого жде від органіки споживач?

Тетяна Антоненко, International Dairy Magazine

Терплячий український споживач, який після звички до скромних продуктових полиць часів СРСР пережив шок від дешевого розмаїття харчів спершу в кіосках, а потім і в супермаркетах, недовго тішився барвистими обгортками з іншомовними написами. Здоровий глузд узяв гору, і слова «це ж наше, вітчизняне, натуральне» стали свідченням того, що люди, як-то кажуть, «наїлися» імпортного і потягнулися хай до простішого, але свого.

Хвороба Шмалленберга в цифрах і фактах

(За матеріалами зарубіжних джерел)

Владислав Ханєєв, кандидат ветеринарних наук

Історія й поширення 

Хворобу Шмалленберга, яка досі до кінця не вивчена й викликає чимало суперечок, уперше в Північній Європі описали влітку 2011 року. Тоді з’явилися повідомлення, що в німецьких дійних корів виникли ознаки лихоманки, анорексії, зменшувалася їх молочна продуктивність (до 50%), тварини худнули. Захворюваність стад була високою (20–70%) впродовж 2–3 тижнів,а хворі тварини за кілька днів одужували.

У пошуках «зірки», або Особливості національного полювання на ветеринарів

Галина Запєвалова, керівник кадрового агентства «Агроджоб», офіційного рекрутинг-партнера АВМ та АСУ

Рекрутинг, або добір персоналу, — це робота, спрямована на пошук таких працівників, які потрібні підприємству. Здавалося б, про що тут говорити, добір кадрів — зрозуміла річ. Утім, на практиці, як виявляється, роботодавці та їхні потенційні працівники наражаються на чимало «сюрпризів». Тож не все так просто. Про спеціалістів у аграрному секторі, кадрові агентства, пошук професіоналів та маневри між підводним камінням у морі рекрутингу ми й поговоримо в цій статті.

Менеджмент годівлі

Сергій Филь, керівник департаменту зоотехнії консультаційного центру АВМ

Стара, як світ, істина: молоко в корови на язиці. Звісно, щоб тварина була високопродуктивною, її потрібно вчасно і якісно нагодувати. Втім, як з’ясувалося, покласти корм до годівниці недостатньо — потрібно налагодити механізм годівлі. А він настільки чутливий, що навіть дрібний недогляд може призвести до збою всієї системи.

Кукурудзяний крохмаль, його види і значення для годівлі молочної худоби

Марія Ярошко, магістр МВА, співробітник НімАЦ

З усіх грубих кормів високоякісний кукурудзяний силос якнайкраще відповідає потребам жуйних тварин. Він характеризується високою концентрацією енергії та засвоюваністю, а також є добрим молокогінним кормом. Цінність кукурудзяного силосу залежить як від агротехніки вирощування кукурудзи, так і від технології заготівлі силосу, правильного вибору гібридів і часу збирання.

Пошук

MilkUA.info
PigUA.info
Журнал «Прибуткове свинарство»