Рубрики

Архів

Молоко і прибутки

Володимир Мірненко, ТОВ «Пьотінгер Україна»

Трансформаційні процеси в молочному скотарстві, які в європейських країнах тривали 30–50 років, Україна пройшла за десять. Прагнучи виробити якнайбільше молока, не слід забувати, що молочний бізнес — це перш за все бізнес, а не гонитва за рекордними надоями.

Автоматичне випоювання телят

Ольга Зарицька

Як і в інших господарствах, у ДП «ДГ імені Декабристів», що на Полтавщині, вирощуванню молодняка приділяють неабияку увагу. Ще донедавна переведення телят з індивідуальних будиночків у групи закінчувалося стресом для тварин та розчаруванням для директора і працівників. Нині ж проблему вирішено завдяки інновації з-за кордону.

Розлиту воду не збереш, або Ефективність водовикористання в молочній галузі

Руслана Бутило, керівник аналітичного відділу компанії «Дикун»

У найближчому майбутньому населення Землі може зіштовхнутися з однією з найбільших проблем у своїй історії — нестачею питної води. Вже нині кожний шостий землянин відчуває дефіцит прісної води. Як відомо, значні обсяги води використовуються для промислового виробництва, а його відходи забруднюють джерела.

Як споживають воду підприємства молочної галузі України? У яких сегментах виробництва можна зменшити втрати життєдайної вологи? На ці запитання спробуємо знайти відповідь.

Професіональна оцінка — ідеальний раціон

Сергій Свідерський, заступник комерційного директора компанії «Фенікс-Агро»

Сьогодні в інформаційному просторі є чимало новин про кормові інгредієнти: з чого їх виготовляють, яка поживність, властивості, результати випробувань тощо. Також можна знайти безліч порад, як їх краще використовувати. Але на практиці при введенні в раціон новаторських компонентів досить часто можна почути: «Корм не спрацьовує». А це означає, що господарство не досягає обіцяних постачальником результатів. Зрозуміймо, сама по собі купівля якісного корму не завжди дає бажаний результат, а інколи може навіть віддалити від нього. 

Чим чистіше, тим корисніше

Ольга Зарицька

Продовжуємо обговорювати тему продуктивного довголіття молочних корів. Одним із визначальних факторів впливу на здоров’я, продуктивність і, відповідно, тривалість використання тварин є якісний грубий корм. Хоч пора заготівлі силосу й сінажу вже позаду і маємо те, що маємо, але вже зараз потрібно аналізувати допущені помилки й прорахунки, щоб якнайкраще підготуватись до наступного сезону. Чистоті корму була присвячена доповідь фахівця з двадцятивосьмирічним досвідом консервування кормів, співробітника Шведського сільськогосподарського університету Томаса Паулі під час міжнародної науково-практичної конференції у Санкт-Петербурзі наприкінці травня, яку організувала компанія «ДеЛаваль».

Більше сиру з молока

Ольга Зарицька

Не дивно, що Голландія — найбільший експортер сиру в світі. Щороку країна виробляє 650 млн. кг цього продукту, двома третинами якого смакують в інших країнах. Це результат не одного десятка років досліджень і селекційної роботи. Про те, як з молока виробити більше сиру, розповів на цьогорішньому Голландському дні молока фахівець із Нідерландів, консультант компанії CRV Гервін Керкдайк.

Голландці беруться за справу, або молочний бізнес в Україні по-голландськи

Ольга Зарицька

Незважаючи на важкі часи, які переживає українська молочна галузь, вона залишається перспективною і привабливою для іноземців, особливо європейців. Великі можливості для розбудови молочного бізнесу в Україні запримітили і голландські фермери: тут є можливість із розмахом втілювати свої знання в улюблену справу. Прикладом цього стала агрофірма «Розволожжя», що на Київщині, зокрема її молочнотоварна ферма.

Чи смакуватиме грузинам українська молочка

Руслана Бутило

Українські аграрії шукають нові ринки збуту, які в майбутньому зможуть замістити російський. З 15 по 17 вересня відбулася торговельна місія до Грузії, в якій взяли участь представники сільськогосподарських та переробних підприємств України. Очолював делегацію міністр аграрної політики та продовольства Ігор Швайка. У своєму виступі на грузинсько-українському бізнес-форумі він наголосив на необхідності налагодження нових контактів та розширенні співпраці. Про це й підписали відповідний протокол профільні міністри обох країн. Чим може бути цікава Грузія для українських виробників? Спробуємо з’ясувати.

Кульгавість і довголіття

Ольга Зарицька

Продовжуючи тему продуктивного довголіття молочних корів, цього разу зосередимось на поверхні підлоги в корівнику. Керівник дослідного відділу Сільськогосподарського університету Швеції (SLU) професор Крістер Бергстен радить, який матеріал краще обрати для нових ферм та як оптимізувати поверхню підлоги в реконструйованих приміщеннях. Про це він розповів під час міжнародної науково-практичної конференції в Санкт-Петербурзі у травні цього року, одним з організаторів якої стала компанія «ДеЛаваль».

Комфорт у стійлах і корівниках

Сергій Филь, керівник департаменту технології виробництва молока консультаційного центру АВМ

Комфорт корів відіграє важливу роль у забезпеченні здоров’я стада та отриманні високих надоїв. Умови, в яких корова перебуває, визначають її продуктивність і тривалість життя. Тому слід заздалегідь відвернути стресові фактори, які можуть бути спричинені помилками під час планування корівника, особливо місця відпочинку. Якщо ви збираєтесь будувати ще один корівник чи тільки розпочинаєте молочну справу, ця стаття стане у пригоді.

Пошук

MilkUA.info
PigUA.info
Журнал «Прибуткове свинарство»